Hlavní nabídka

Olomouc

1. Tipy „co se zrovna děje“

V Olomouci to žije, stačí si jen vybrat akci, která by vyhovovala právě vám. Tipy najdete ZDE

2. Tipy na výlety

Olomouc jako město s bohatou historií má návštěvníkům co nabídnout. Výhodou penzionu Bellis je jeho umístění v bezprostřední blízkosti centra, které tvoří Dolní a Horní náměstí. Na Horním náměstí se nachází sloup Nejsvětější Trojice, patřící do světového dědictví UNESCO. Je dominantou středu města, která návštěvníkům svou impozantností snadno vyrazí dech. Kousek od sloupu najdete i proslulou radnici s orlojem. Obdivovatelé památek nemohou vynechat také Olomoucký hrad, situovaný na Václavském návrší. V hradu byl v roce 1306 zavražděn poslední Přemyslovec, český král Václav III. Olomouc, jako významné církevní město, nabídne návštěvníkům řadu majestátních církevních památek, umístěných nejen přímo ve městě, ale i v jeho bezprostředním okolí. Tou nejznámější je asi Bazilika minor Navštívení Panny Marie, kterou v roce 1995 navštívil papež Jan Pavel II.
Více o památkách Olomouce a okolí najdete zde: http://tourism.olomouc.eu/.

Olomouc myslí ale i na ty, co raději volnočasové aktivity než historii. Asi nejnavštěvovanější atrakcí je ZOO Olomouc, kterou najdete na Svatém Kopečku.
Další tipy na aktivity najdete zde: http://tourism.olomouc.eu/

2. Tipy na výlety

3. Tipy na noční život

Olomouc, jako nefalšované univerzitní město, nabízí spousty možností, jak si užít skvělý večer s přáteli. Celý den i noc je živo v okolí tzv. Vodních kasáren, dochované části pevnosti z dob císařovny Marie Terezie jen kousek od Horního náměstí. Najdete zde kavárny, bary i vinotéky, stejně jako lákavý výběr domácí i mezinárodní kuchyně ve stylových hospůdkách a restauracích. Nechybí ani podniky, kde se tancuje až do rána.
Více tipů hledejte zde: http://tourism.olomouc.eu/top/party-life/cs

4. Tip na místní specialitu

Nejslavnějším produktem místní kuchyně jsou Olomoucké tvarůžky. Lahodný nízkotučný sýr s výrazným aroma vám zdejší restaurace nabídnou v rozličných úpravách, v podloubí olomoucké radnice je i unikátní automat na tuto zdravou pochoutku. V okolí Olomouce se pěstuje velmi kvalitní chmel, ve městě tak můžete ochutnat mimo jiné i skvělá piva místních hostinských pivovarů, která ocenili odborníci britského listu The Times.
O místní gastronomii se dozvíte také zde: http://tourism.olomouc.eu/top/heart-of-the-hana-region/cs

4. Tip na místní specialitu

5. Tipy na nákupy

Nejbližší potraviny, Potraviny Klárka, najdete v ulici Kateřinská, která je souběžná s ulicí Šemberova. Pokud se vydáte po třídě Svobody, narazíte na supermarket Albert. Zhruba osm minut chůze od penzionu se nachází také obchodní centrum Šantovka na ulici Polská.

6. Tipy kam za sportem a kulturou

Olomouc je také městem kultury. Nabízí řadu akcí, od divadelních představení až po oslavy místní patronky města svaté Pavlíny. Více opět zde: http://tourism.olomouc.eu/top/cultural-evenings/cs. Pro ty, co neholdují historii ani kultuře, město disponuje velkou škálou sportovních aktivit. Nejen v horkých letních dnech můžete zavítat do Aquapark Olomouc, místa pro skvělou rodinnou zábavu. Pro cykloturisty jsou tu dvě páteřní stezky – Moravská a Jantarová. Zvláště 37 km dlouhá Moravská stezka vedoucí z Mohelnice do Olomouce je mezi kolaři velmi populární.
Další tipy na sportovní vyžití najdete zde: http://tourism.olomouc.eu/leisure-time/sports-activities/cs.

6. Tipy kam za sportem a kulturou

7. Pošta, bankomaty, nemocnice

Dva nejbližší bankomaty najdete mezi Dolním a Horním náměstí, kde se nachází přístroje Oberbank a Sberbank. Směrem na druhou stranu, na třídě Svobody mezi Remešovou a Aksamitovou ulicí, se nachází bankomat Fio banky, budova Poliklinika.

Na nejbližší poštu narazíte na Horním náměstí, kousek od sloupu Nejsvětější trojice nebo v obchodním centru Šantovka.

Nemocnice je od penzionu Bellis vzdálena cca 25 minut pěšky. Půjdete Lafayettovou ulicí na třídu Svobody, z níž zabočíte na Havlíčkovu navazující na Wolkerovu a následně na Štítného ulici. Z ní již vejdete do areálu nemocnice.

Zjistit dostupnost v penzionu

Tento web využívá soubory cookies pro své fungování a analytiku. V případě udělení souhlasu také cookies pro lepší zážitek při jeho prohlížení a cílení reklamy. Více informací Souhlasím